Náš príbeh

Vegánsky gazda

V gastronómií pracujem už cez desať rokov. Pracoval som v Taliansku, Rakúsku a Švajčiarsku. Prácu v kuchyni jednoducho milujem. Vždy som si vyberal reštaurácie a hotely, kde som mohol vymýšľať nové recepty a zdokonaľovať tie pôvodné.

Medzičasom som prišiel späť na Slovensko, čakali sme prvé dieťa, a tak som zostal pracovať na Slovensku, pracoval som v rôznych reštauráciách a hoteloch.

Postupne som však začal zisťovať viacej o pôvode mäsa a mliečnych výrobkov.Úprimne? Bol som šokovaný, a preto som sa rozhodol obmedziť mäso, neskôr mliečne výrobky až som sa stal vegánom.

Nechcel som už viacej pracovať s mäsom, a tak som hľadal v okolí vegánsku reštauráciu, kde by som sa mohol zamestnať. Nič v okolí nebolo, preto sme spolu s manželkou rozhodli urobiť si vlastné- malé bistro.

Začali sme hľadať, vymýšľať a skúšať rôzne vegánske recepty. Všetci priatelia, ktorí k nám prišli ochutnávali a hodnotili naše vegásnke jedlá. Chceli sme, aby chutili nielen vegánom. Nakoniec sme vybrali tie najlepšie, ktoré môžete ochutnať v našom stánku.

Tešíme sa na Vás.

Peter Gazdík